Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ai cvt ? vad arata ca esti parcat ?

    altfel cum ziceam nu arata rau deloc chiar decit doar perfect

    Comment


    • Da. E CVT Comfort cu 3 opționale. Climă automată, senzori parcare spate și volan piele.

      Comment


      • Sa va așteptați la termene de 6 luni si fara media nav. Ce se comanda in Mai se da ca termen Octombrie/Noiembrie.

        Comment


        • Ce rost are sa astepti 6 luni?
          Mai bine cumperi o masina aflata pe stoc. Ia de aici Cautare automobile livrare din stoc | Dacia Romania
          Decat noiembrie 2021 mai bine astepti Anul Nou si cumperi o masina cu an de fabricatie 2022.
          Exista si alte modele la Dacia, exista si alte marci.

          Comment


          • Originally posted by abc View Post
            Ce rost are sa astepti 6 luni?
            Mai bine cumperi o masina aflata pe stoc. Ia de aici Cautare automobile livrare din stoc | Dacia Romania
            La momentul asta nu e niciuna cu GPL acolo. Daca mai vrei si alte dotari, poate mai poti astepta o vreme.
            6 luni e probabil pentru versiunile cu MediaNav, daca o fi asa.
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • La media nav nu se mai da termen. Si se adevereste ce stiam de acu' 2 luni.
              Last edited by 77sky; 7 May 2021, 21:53.

              Comment


              • Am achitat integral mașina, comandă făcută pe 15.01 Logan Eco-g Comfort cu climă automată, pachet parcking 2(cel cu unghi mort),și Medianav,am dat avans pe 15.01 suma de 3200 lei plus 1400 lei achitat contravaloarea voucher rabla plus 51.500 lei achitați azi,total 56.100 (aproximativ 11.500 €) mașina zice că vine la inceputul lunii iunie.

                Comment


                • Originally posted by Red_Alin View Post

                  Ai sursa sigura de informție când spui ca e criza și de Media Display? Eu nu demult ce am renunțat la Media nav, dacă începe să mă decaleze din nou renunț cu totul, am dat avansul pe 24 februarie să sun mâine la Dacia să văd.
                  Da, sursa este dealer-ul Dacia, care, dacă înainte nu putea să facă o estimare pe Media Nav, acum nu mai poate face estimare nici pe Media Display - rezultă că acum e criză pe ambele unități multimedia cu touch.
                  Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                  Comment


                  • Originally posted by cosmins2000 View Post
                    Și da. Pentru că nu are geamuri electrice pe spate are între ceasurile de bord doar ecran LCD, ca la echiparea Acces.
                    Deci se pare că nu era un "bug" - chiar se montează un ecran LCD în locul celui TFT care este în mod normal pe COMFORT dacă alegi COMFORT+CVT. Cel TFT se adaugă doar dacă adaugi geamuri electrice spate...
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • Nu se montează niciun ecran LCD sau TFT sunt 2 TdB-uri diferite după modelul Duster ph3.

                      TdB = Tablou de Bord.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by DFA View Post

                        Deci se pare că nu era un "bug" - chiar se montează un ecran LCD în locul celui TFT care este în mod normal pe COMFORT dacă alegi COMFORT+CVT. Cel TFT se adaugă doar dacă adaugi geamuri electrice spate...
                        Nu înțeleg. Cine poate da detalii mai multe. Nu vad logica. Întreb pt că sunt cointeresat. Am dat acontul +bani pe tichet rabla pt confort, pachet parking 2 +aer conditionat reglaj automat.
                        Care este problema cu ecranul vizavi de geamuri electrice spate..
                        ,

                        Comment


                        • Originally posted by DFA View Post
                          Deci se pare că nu era un "bug" - chiar se montează un ecran LCD în locul celui TFT care este în mod normal pe COMFORT dacă alegi COMFORT+CVT. Cel TFT se adaugă doar dacă adaugi geamuri electrice spate...
                          La configuratia mea apare TFT chiar daca n-am selectat geamuri electrice spate. ;)
                          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                          Comment


                          • Doar varianta Acces are afisaj LCD. Daca intrati pe configurator si alegeti vizualizarea 3D de interior o sa vedeti ca difera. Probabil sunt doua variante de display, unul simplu si ieftin LCD (cu segmente predefinite) si cel normal TFT vazut in toate prezentarile.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Exact. Nu văd ce logică ar fi, între afișaj și geamuri electrice spate....

                              Comment


                              • Originally posted by Silviu View Post
                                Doar varianta Acces are afisaj LCD. Daca intrati pe configurator si alegeti vizualizarea 3D de interior o sa vedeti ca difera. Probabil sunt doua variante de display, unul simplu si ieftin LCD (cu segmente predefinite) si cel normal TFT vazut in toate prezentarile.
                                Ar mai fi o diferenta, din cate am auzit, nu de tip de LCD (LCD simplu sau TFT, n-are treaba cu segmentele) si anume ca la Comfort vizualizarea anumitor functii ar fi fost mutata de pe LCD (adica TFT) pe MediaDisplay. Adica, la varianta Essential doar cu Media Control bordul ar arata ca in clip, cu functiile accesibile de pe sateliti. Pe Comfort n-ar mai fi toate acolo (cele media), ci mutate pe displayul media. Cineva cu Comfort poate confirma/infirma.

                                A 3 generație Sandero, Sandero Stepway și Logan a generat multe discuții privind viitorul Dacia și capacitatea de reinventare a brandului de automobile Într-...
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google