TIPURI DE DISCURI DE FRANA - Ce Folosim ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Esti multumit de originale? Ia originale

    In ordine : ATE, Brembo, TRW
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Am inteles,dar problema este ca le-am schimbat in service,si nu am dat importanta caracteristicilor.Acum vreau sa le schimb eu ,si nu stiu ce dimensiuni si cote trebuie sa aiba!!

      Comment


      • Mergi matale cu certificatu' la o firma mai rasarita de pe Calarasi si obtii exact informatiile si discurile pe care le doresti.
        ...
        Cu montajul, cred ca o sa ai un pic de treaba, da' intentia conteaza.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Cred ca asta o stiam si eu ,dar ma intreb :forumul pentru ce mai este??????????????????
          Poate le comand online ,si nu le iau de pe Calarasi!!!
          Nu cred ca este un raspuns de MODERATOR.
          Last edited by CORPO; 14 March 2016, 22:24.

          Comment


          • Tocmai ai primit o sugestie; pe forum. Ca nu-ti place raspunsul, e alta poveste; riscurile forumului.
            Este exact raspunsul celor ca d.ta, care au inlocuit discurile si nici macar n-au avut minima curiozitate sa afle cate ceva despre acestea.
            Asculta la mine, ca nu-ti vorbesc de rau; chiar daca vrei sa le comanzi on-line, tot certificatul te va ajuta. In felul asta mergi la sigur.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Chiar esti convins ca toti ar trebui sa fim mecanici auto?Ei uite ca mai sunt si exceptii!!!!!

              Comment


              • Dupa 9 ani si 125.000 de km cred ca a venit timpul sa schimb si eu discurile ca s-au subtiat cam mult.Ce parere aveti de discurile pline de la Ate împreuna cu placute Ate?Atept si alte recomandari.Mulumesc.

                Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk
                Last edited by ioonell; 17 March 2016, 12:05.

                Comment


                • Nu exista recomandari mai bune decat ATE cu ATE....poate doar daca schimbi sistemul si treci pe ventilat

                  Dupa parerea mea, pune ATE linistit si nu vei avea probleme

                  Comment


                  • Salut se pot monta discuri ventilate pe etrieri pentru discuri neventilate daca se schimba suportii ?
                    Ma gandesc ca etrierii sunt la fel difera doar suportii care sunt mai mari ?
                    Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                    Comment


                    • nu se poate
                      trebuie sa schimbi etrierul si portetrierul
                      discul ventilat e mai gros decat discul plin
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Stiu ca e mai gros doar ca ma gandeam ca etrierul e la fel si ca difera doar suportul/portetrierul ?
                        Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                        Comment


                        • difera portetrierul si falca etrierului pentru ca discul e mai gros
                          etrierul e acelasi, daca la asta te refereai, doar falca e mai lata ca sa cuprinda placutele si discul
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Multumesc pentru raspuns
                            Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                            Comment


                            • Sambata am schimbat si eu discurile.Am pus discuri Brembo pline si placute Ferodo Premiere Fdb 1761.Cele vechi mai aveau 9 mm grosime dupa 125000 de km si 4 seturi de placute.
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 28 March 2016, 18:17.

                              Comment


                              • Acum nu stiu care-s mai ruginite, discurile sau sublerul.

                                De la 10,6 mm grosimea minima pana la 9 mm efectiv, ai mers pe blat cum ar veni.
                                Last edited by mr.K; 28 March 2016, 14:48.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google