Probleme Aer Conditionat.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dl_dr25
    replied
    Rezolvat astazi, aceasi locatie in care am fost si acum 3-4ani. Multumesc

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • sorin1983
    replied
    mai exact pe strada suzana se intampla actiunea... si la mine a fost ok cand am fost la ei...

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Originally posted by Fanez View Post
    Pentru Bucuresti recomand "frigotehnist.ro". (Parca asa ii gasesti). Oamenii aia chiar se pricep.
    Astia la care se duce kojak.
    Fara suparare dar voi nu cititi toate post urile? Am spus ca ultimul este la dracu prin sectorul 2 iar cel de care ai mentionat tu este super ok. Acum 3 ani am fost si eu pe acolo, era la un garaj cum intri de pe Antiaeriana aproape de capatul celalat pe partea dreapta, poate este acelasi garaj cu ce ai mentionat tu.
    Cand am fost ultima data era foarte curios ca nu aveam freon in instalatie , dar instalatia era vidata [emoji848].
    Multumesc inca o data.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Kojak
    Eu tot de timp imi fac griji, iar locatia este in drumul meu spre munca , partea proasta pt mine ca sotia nu merge cu masina noua ( nu vrea, cand am baut am fost nevoit sa iau taxi fiindca nu a vrut sa conduca [emoji3] ) fara masina nu o pot lasa ( treburi cu copilul).

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
    Last edited by dl_dr25; 1 May 2018, 22:16. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Originally posted by dl_dr25 View Post
    Dar unul mai pe sectorul 6 sau imprejurimi nu cunoasteti ? Este putin prea departe de mine [emoji39]
    ...mai ai si dCI: ,
    Io cu troaca pe benzina (Co100+) vin din zona Ap. Patriei si tu din sect 6, zici ca e departe pana in zona Margeanului?!
    Mai ai rabdare putin, poate apare vreun atelier pe strada ta, la scara ta. Da' sa fie si bun.

    Pe bune acu', io unu' in cazuri de-astea unde dai de un meserias bun, nu imi pun problema distantei. Singura problema poate fi timpul.

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    @vitriol am revenit la post si este pt dci ul de 70 care consuma mai putin [emoji39]
    Ultimul post ma trimitea prin sect 2. Multumesc

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Dar unde stai in sectorul 6 de ti se pare atat de departe Sos. Antiaeriana? dCI-ul ala de 90cp parca nu consuma asa mult.

    Leave a comment:


  • dl_dr25
    replied
    Dar unul mai pe sectorul 6 sau imprejurimi nu cunoasteti ? Este putin prea departe de mine [emoji39]

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Frigoservice este ok, vazusem ultimul post cu frigotehnist.ro care era la dracu pt mine Multumesc

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
    Last edited by dl_dr25; 1 May 2018, 21:54. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Pentru Bucuresti recomand "frigotehnist.ro". (Parca asa ii gasesti). Oamenii aia chiar se pricep.
    Astia la care se duce kojak.
    Last edited by Fanez; 1 May 2018, 21:30.

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Logan PH1 2007, 115000 km in bord. Instalatia de ac functioneaza fara nicio revizie/completare, de 11 ani.

    Diferente intre masina lui Kojak (care face completare anual) si a mea, se simt, dar nu la modul extrem. Acum caut un termometru sa vad si cat este diferenta in grade.
    Last edited by vitriol; 1 May 2018, 21:00.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Originally posted by Silviu View Post
    @mr.K, cate mii de kilometri are L1? La ce temperatura exterioara ai testat?
    159.000 km are vechitura.
    29 de grade in aer.


    Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • gimy
    replied
    logan ph1 2007..99.000 km nu am umblat la freon..baga rece..chiar foarte rece

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Originally posted by Silviu View Post
    @Kojak, si tu ai tot din asta, eco-friendly R134A, in instalatie. Si nu e chiar asa scump, aprox. 1000lei o butelie de 13.6kg.
    R134A, e deja vechi, ca nu cred ca mai are cineva R22 in instalatie.
    Eu vorbesc de noul freon, HFO-1234yf, care are un pret prohibitiv. Cand zariti apratul TEXA KONFORT 780R BI-GAS, asta inseamna ca respectivii fac revizii si pt. AC cu noul tip de freon. Aparatul la care fac referire se preteaza ptr. ambele tipuri, atat R134A cat si HFO-1234yf.
    Existand insa pe piata (nu doar la noi) destule masini care folosesc R134A, pretul se va tot mari...
    Last edited by Kojak; 1 May 2018, 20:33.

    Leave a comment:


  • mariusstf
    replied
    Si agentul vechi s-a scumpit, este dublu la achizitie si anul asta este undeva intre 20-25lei 100grame de completat plus manopera fiecare sevice dupa cum are tariful. In america este undeva la 98$kg, la noi intre 110 130lei/kg, din surse am inteles ca vor sa-l elimine incet incet de pe piata agentul vechi R134. Vorbesc in ideea in care lucrez cu asa ceva, mentenanta pentru aparatele de incarcat cu freon.
    Apropo de asta, anul asta dupa 10 ani am incarcat si eu instalatia cu freon, din ce am gasim pe net intra 780grame dci din 2008, si eu acum am mai gasit 248grame dupa 10ani.

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • Silviu
    replied
    @Kojak, si tu ai tot din asta, eco-friendly R134A, in instalatie. Si nu e chiar asa scump, aprox. 1000lei o butelie de 13.6kg.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Originally posted by mr.K View Post
    Compresorul Sanden de pe Logan 1 ph1 a fost de calitate
    Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk
    Lucru confirmat si de frigotehnistul la care merg.

    Pe de alta parte, toate masinile noi care se fabrica acum, inclusiv Dacia, vin acum cu alt tip de freon, cica eco friendly...da' buzunar heitar.
    Mai exact, suta de grame la freonul asta costa cca. 130lei. In traducere, un refill de AC la o dacie noua (deocamdata nu prea e cazul ptr, ca sunt inca in garantie) costa 700lei si nici macar nu are eficienta freonului vechi.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google