liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca a avut mai putin ulei (cat mai putin?) in cutie, asta combinat cu forja...
    Nasol oricum. Dar nu stiu cum sa se duca uleiu din cutie la forje, sau nu exista posibilitate sa fie monitirizat, ceva senzor...?

    Comment


    • Exista maxim senzor de temperatura a uleiului in anumite cutii de viteze automate. Cu cat e mai putin ulei, cu atat acesta e mai incins. Cand se ajunge in aceasta situtie, deja e tarziu.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Baieti o intrebare: 17.8 secunde la 400m este un timp ok ptr masina mea?

        Loganul2 0.9 in cate secunde poate sa faca 0-400m ?
        Last edited by mumus; 1 March 2015, 16:19.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • D-aia este bine sa verifici des nivelul fluidelor de la cazan, fie el si Porsche
          sigpic

          Comment


          • Daca gugalesti putin o sa vezi ca e o problema mai des intalnita la Porsche (Cayman e vorba nu? ) pierderi de ulei, cutii blocate

            Comment


            • Logan 1.2 cu 4 persoane vs matiz de la semafor. 1-0, 3 masini pana la 100.
              Logan 1.2 cu 4 persoane vs a6 benzina( nu stiu ce motor, 2001), 1-0, o masina pana la 130.

              Comment


              • si aia stiau ca e liniuta ?
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Ala cu A6-le ce remorca tragea dupa el?

                  Comment


                  • Daca nu ziceai de 4 persoane, poate ma abtineam...
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Poate alea 4 persoane impingeau la masina.
                      1.2 cu 4 persoane e lesinat
                      Pun tico la bataie.
                      Tu cu 4 persoane in masina si daca pierd iei Tico acasa


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      sigpic

                      Comment


                      • Cu matizul nu aveam nicio intentie sa ma dau, am vazut xa o tot tura la semafor asa ca i am raspuns si eu.
                        Cel cu a6 le a vebit in dreptul meu, se uita la mine si i a dat in fata. La rond, am iesit amandoi le aceiasi directie cu ~20 kmh si i am dat, eu pe banda 2 el pe 1. Era o cazatura de masina, probabil si pe gaz. Nu am idee de ce nu m-a putut face, desi teoretic trebuia sa zboare pe langa mine.

                        Originally posted by stoicanu View Post
                        Poate alea 4 persoane impingeau la masina.
                        1.2 cu 4 persoane e lesinat
                        Pun tico la bataie.
                        Tu cu 4 persoane in masina si daca pierd iei Tico acasa


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Daca vii si pana la buzau...
                        Eram 2 baieti si 2 fete , vreo 270 de kg, rezervorul aproape gol.
                        Last edited by hasserro; 7 March 2015, 16:50. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Cu Tico pana la Buza?
                          Glumesti , abia am curaj sa merg cu el pana la centura


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Octavian View Post
                            Daca gugalesti putin o sa vezi ca e o problema mai des intalnita la Porsche (Cayman e vorba nu? ) pierderi de ulei, cutii blocate
                            Zero pierderi ulei. Pur si simplu a avut mai putin ulei. Acum, nu stiu daca asta a fost efectiv problema. Rezultatul: pinion 1 si 2 + balaceva dus.
                            Am dat comanda de cutie refurbished.

                            @hassero: te-ai dat cu a6 cum s-a dat unul cu o honda pitzigaiata cu mine: du-te tu primul ca mie imi e lene!

                            Comment


                            • Nu, nu, crede ma nu sunt genul laudaros si nici nu sufar...
                              Pur si simplu cazanul aluia nu tragea. Plus ca soferul avea ochelari de soare la 10 seara)

                              Comment


                              • si eu cand aveam 18 ani crede-am ca toata lumea vrea sa se dea cu mine si ca ii bat pe toti

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google