Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atunci sa o stapanesti sanatos!!
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • @jonnie007: Sa te duca cati mai multi km fara evenimente neplacute!

      Comment


      • Achizitie Logan Laureate 1.5dci 90CP

        Povestea a inceput pe 30.03.2015 cu achitarea avasului de 5% pentru noua masina, un Logan Laureate 1.5dci, 90CP. Sunt din Constanta, insa am preferat sa lucrez cu dealer-ul din Tulcea prin e-mail si telefonic. Dupa achitarea avansului am asteptat inceperea programului Rabla si intre timp fabricarea masinii. Pe 5 mai am obtinut certificatul fiscal, copiile legalizate pentru Matizul care, din pacate a trebuit sa dispara. Multumita lui maryurs24 (Inca o data, MULTUMESC!) am aflat ca masina a iesit din fabricatie pe 06.05.2015 si urma sa ajunga la dealer in Tulcea. Pe 13.05.2015 dealer-ul a facut inscrierea in program, Dacia a stornat primul avans, iar pe 14.05 am platit din nou avansul, de data aceasta pe oferta cu programul Rabla. Pe 15.05 (vineri) dealer-ul mi-a trimis Nota de inscriere, pe 18.05 (luni) am dus vechea masina la Remat, pe 19.05 am obtinut Certificatul de radiere de la Politie. Pe 20.05 am platit diferenta, am incheiat CASCO si RCA iar azi, 21.05.2015 in jurul orelor 11 am incheiat toate formalitatile privind predarea autoturismului. A urmat primul drum de la reprezentanta din Tulcea pana la domiciliul din Constanta. Pana acum foarte multumit atat de cum s-au miscat lucrurile la reprezentanta din Tulcea dar si extrem de incantat de masina.

        Comment


        • Multzam Nelutu!

          @ctropett...ce te-a determinat sa nu iei masina de la reprezentanta din CT?
          Keep walking...

          Comment


          • Originally posted by jonnie007 View Post
            Multzam Nelutu!

            @ctropett...ce te-a determinat sa nu iei masina de la reprezentanta din CT?
            Toate "pataniile" prietenilor care au lucrat cu dealer-ul din Constanta (desi sunt doi, de fapt este aceiasi firma sub conducerea sau influenta faimosului Olteanu), inclusiv ce am citit aici pe forum. Vezi prin ce a trecut ROARMY.

            Comment


            • Eu anu` trecut intrebasem la Ct...si mi-a zis ca e obligatoriu sa fac rca la ei. si le-am dat cu sictir!
              Keep walking...

              Comment


              • Originally posted by jonnie007 View Post
                Eu anu` trecut intrebasem la Ct...si mi-a zis ca e obligatoriu sa fac rca la ei. si le-am dat cu sictir!
                Nici macar nu am intrebat la dealer-ul din Constanta, in schimb cei din Tulcea au fost cat se poate de deschisi si au incercat sa-mi rezolve problemele, nu sa-mi puna conditii, in concluzie mi-au facut oferta atat de RCA si CASCO, avantajoase, dar am preferat sa le fac aici in CT, in ideea ca trebuiesc re-inoite peste 6 luni si vreau sa le rezolv aici, acasa.

                Comment


                • masina e cumva albastru marine? vazusem una pregatita de livrare...pe la ora 10
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Originally posted by jonnie007 View Post
                    masina e cumva albastru marine? vazusem una pregatita de livrare...pe la ora 10
                    Da. Cred ca ne-am intersectat la reprezentanta.

                    Comment


                    • Originally posted by jonnie007 View Post
                      Nu...cam o saptamana a durat toata tevatura.
                      Multzam!


                      Sent from mobile
                      Eu am fost mai norocos. Cred ca la nici doua ore de la introducerea datelor in aplicatia AFM-ului (Certificatul de Radiere si cel de distrugere) am primit avizul final de plata.
                      Sper sa apuc sa ridic masin astazi
                      Merci.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Va salut,
                        Sunt nou pe forum (ca activitate) si vroiam sa intreb colegii care au dat comanda de masina din CT daca au primit masina. Este a 9-a zi din 10 si este in transport de 5 zile. Oare domnii care le livreaza fac inconjurul tarii sau au ramas fara motorina?
                        Sunt foarte curios sa stiu daca si-a primit cineva masina in ultima saptamana (in special daca este cineva din CT).
                        Va multumesc.

                        Comment


                        • Nuanta bleu persan a fost retrasa din oferta Dacia, aceasta fiind inlocuita de bleu cosmos. Desi cea din urma a aparut pentru cateva zile pe configurator, am primit informare ca pentru bleu cosmos pot fi accesate comenzi incepand cu luna septembrie.

                          Comment


                          • PS Conform configuratorului, pentru varianta Laureate nu mai este disponibila optiunea "geamuri electrice spate", ci doar jantele de aliaj. Pretul a ramas insa acelasi: 300E.

                            Comment


                            • Originally posted by BoR View Post
                              ...nu mai este disponibila optiunea "geamuri electrice spate", ...
                              Probabil că se regăsesc acum la opţionale, la un preţ de vreo 100 de Euro, aşa cum s-a întâmplat de altfel şi cu bancheta spate rabatabilă.

                              Comment



                              • dacoserv zice ca au inceput sa apara logan cu start/stop, euro 6. cool!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google