Feedback membrii (pe cine recomandati si pe cine nu)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @surender : dreptatea e de partea ta ) ca ce ? cine imi da mesaje dupa measaje noaptea cu injuraturi ? a ? imi dau singur , tu cheltui bani nu ? si mie ca garantie imi da un om de "incredere " asa ca tine , ca nu-mi pui amortizoarele sale vechi ? si pana la urma ce aveau amortizoarele mele ? se destindeau mai incet fata de celelalte ,asa si ? la test au iesit la limita , eu le-am schimbat pentru ca am vrut eu , ce vrei sa-ti fac ,acuma ? imi zice lumea pe my ride ca ma calicesc pentru 100 ron , daca vi se pare asa putin , duceti-va si donati 100 ron pentru copii cu leucemie sau ceva , stiti cati s-ar duce ? va zic eu nici unul , asa ca nu mai faceti voi pe cei corecti , ca nu va crede nimeni
    si unde ti-am zis eu sa le trimiti ? eu ti-am zis sa le pui pe masina , (asa-i ? jura-te ce nu-i adevarat) si tu mi-ai zis ca atunci iesi de la posta ca le-ai trimis deja
    si asa am patit la posta , ai scris 80.00 , nu ai putut sa scrii 80 simplu ? , eu nu ma mai incurc cu oameni ca tine , de acuma daca vand ceva , ori vand cu filmulet , o sa va arat filmulet cum se destind cele de pe fata , exact asa se destind(-eau) si cele de pe spate , la mine , ori daca nu , fata , in fata , asa-i cel mai bine
    Last edited by user2000; 18 December 2011, 10:45.

    Comment


    • Nu am ce sa discut cu oameni ca tine omule. Esti zero,cand vad ca te bucuri pentru cei 80 ron nu zic 100...+ cheltuielile mele...
      Daca ai fi in locul meu cum ai reactiona? m-am rugat de tine mai mult de 1 saptamana sa-mi dai banii inapoi ca ti-am trimis amortizoarele.
      Dar o tot dai in diverse, eu am crezut ca esti om corect,dar s-a vazut cine este.
      Nu vezi ce-ti trece prin cap schimbatul amortizoarelor?
      Spalate cu banii pe cap, nu ma fac banii aia dar te bucuri ca te-ai ales cu ei:-J.
      Te-am sunat , ti-am zis ca ti le trimit inapoi nu mi-a palcut ce am vazut alea nu`s amortizoare, sunt ciurucuri, nu am vrut sa ma complic cu pus si etc, ti-am zis ca ti le trimit si nu ai mai comentat, numai o da in diverse, ca Dumnezeu e sus.
      Asa ca numai face pe nevinovatu si bucurate de bani, eu nu ma bucur de nimic.
      Si ce ti-am zis in mesaje ti-am zis ca meritai, pentru ca esti un nesimtit si nu raspunzi la telefon, sa lamurim problema.
      Nu ma mai intereseaza nici un ban, ti-am zis i-ai copilului tau ceva... si sa fi sanatos.

      Comment


      • deci dupa ce ca tu ai mers cu masina aia ca o caruta , fara arcuri si telescoape , eu iti dau o piesa , care este functionala intre parametri normali , ca sa poti sa mergi cu masina si sa o vinzi , ca asa mi-ai zis , tu vrei sa fie mai buna ca una noua )

        Comment


        • user2000 - foarte urat din partea ta ! Trebuia sa ii spui omului inainte sa le cumpere cum sunt ... si tot tu vii si spui ca cel caruia ii le-ai vandut este neserios, adica "hotu striga hotii"
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • stiti ce nu intelegem noi ? atunci cand se cumpara ceva SH se pleaca de la premiza ca lucrul acela este UZAT si folosit. iar in majoritatea cazurilor acel lucru nu se vinde de bun ce este.
            cand cumperi ceva UZAT iti asumi niste riscuri. unii de pe aici nu vor sa si le asume si incep sa comenteze si sa faca spume

            Comment


            • Originally posted by alessandro View Post
              stiti ce nu intelegem noi ? atunci cand se cumpara ceva SH se pleaca de la premiza ca lucrul acela este UZAT si folosit. iar in majoritatea cazurilor acel lucru nu se vinde de bun ce este.
              cand cumperi ceva UZAT iti asumi niste riscuri. unii de pe aici nu vor sa si le asume si incep sa comenteze si sa faca spume
              Te grabesti si tragi concluzii gresite; un lucru uzat, folosit nu inseamna ca e defect.Anvelopele SH, sunt lucruri uzate, dar nu inseamna ca daca sunt cu defectiuni, pe care le vezi cand le montezi, ai luat plasa si atat.Se schimba, dupa cate stiu. Valabil si cu piesele de la dezmembrari.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by user2000 View Post
                deci dupa ce ca tu ai mers cu masina aia ca o caruta , fara arcuri si telescoape , eu iti dau o piesa , care este functionala intre parametri normali , ca sa poti sa mergi cu masina si sa o vinzi , ca asa mi-ai zis , tu vrei sa fie mai buna ca una noua )
                la ce l-ai mai pus sa ti le trimita inapoi daca tot nu le-ai ridicat ?
                cum v-ati nimerit amandoi samsari sa va vindeti piese nu inteleg
                Oricum ,amortizoare / brate /capeti de bara / bucse /suporti de motor nu se cumpara second hand ... nu vreau sa ii iau apararea le user2000 dar nu consider ca are vreo vina,doar in cazul in care care daca intr-adevar te-a pus sa le trimiti inapoi si nu le-a ridicat isi va lua ban pentru asta o perioada .
                Last edited by Cristi_Xp; 19 December 2011, 16:23.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                  la ce l-ai mai pus sa ti le trimita inapoi daca tot nu le-ai ridicat ?
                  cum v-ati nimerit amandoi samsari sa va vindeti piese nu inteleg
                  Oricum ,amortizoare / brate /capeti de bara / bucse /suporti de motor nu se cumpara second hand ... nu vreau sa ii iau apararea le user2000 dar nu consider ca are vreo vina,doar in cazul in care care daca intr-adevar te-a pus sa le trimiti inapoi si nu le-a ridicat isi va lua ban pentru asta o perioada .
                  asa zice el , ca i-am zis ca eu l-am pus sa mi le trimita inapoi , dar cand m-a sunat mi-a zis ca atunci iese de la posta , si ca le-a trimis deja , nu i-am mai zis nimic ... ce era sa-i mai zic ? mi-a zis ca lui nu-i mai plac si ca isi ia altele , eu i-am zis sa le puna pe masina , ceea ce poate confirma si el , asta daca nu s-a razgandit iar , sau a visat urat noaptea... asta e , de acuma , ii filmez omului fiecare mm patrat ,ca sa nu mai comenteze dupa aia ca nu-i plac, acuma eu nu sunt suparat , ca spune lucrurile pe care le spune , ci sunt suparat ca arunca cu noroi si mai si spune minciuni , in plus asta e teapa clasica , spune ca le vrea , apoi lu ii ajung , le schimba cu ale lui vechi , si spune ca nu-i mai plac si ca mi le trimite inapoi , si eu imi iau teapa si cu banii si raman si fara bani , sper ca de acum sa cumpar/vand numai oamenilor seriosi. Cristi_XP , iti multimesc ca macar judeci la rece situatia .
                  stai ca am mai citit o data cu atentie ... de ce sa-mi iau ban ? :-o pentru ce eu consider ca am fost mai mult decat corect

                  Comment


                  • faza cu schimbatul si trimisul inapoi se poate trata altfel. cumparatorul, care nu e multumit de produs/e, returneaza coletul vanzatorului fara ramburs, iar cand vanzatorul primeste produsul inapoi si constata ca el este intreg si intact (sau in cazul de fata sunt arcurile trimise de vanzator), atunci ii returneaza banii prin diverse metode disponibile la ora actuala pe piata, inclusiv din fata calculatorului, fara cel mai mic efort.

                    daca te-a sunat dupa ce l-a pus la posta, si tu nu ii spusesei sa ti-l trimita inapoi, putea fain frumos sa se intaorca la ghiseu si sa ceara anularea coletului, si il primea inapoi impreuna cu toti banii pe care i-a dat pe transport. se anula chitanta si nu se mai ajungea asa departe...
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • cristi dupa cum am discutat ai vazut ca a fost o teapa monitorul fiind de 15 nu de 17 deci nu mai are nici un rost asta e teapa mea,sa se bucure el de bani.salut numai bine
                      Last edited by crististreulea; 19 December 2011, 22:43.
                      Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                      Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                      Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                      Comment


                      • Originally posted by B 83 RMJ View Post
                        faza cu schimbatul si trimisul inapoi se poate trata altfel. cumparatorul, care nu e multumit de produs/e, returneaza coletul vanzatorului fara ramburs, iar cand vanzatorul primeste produsul inapoi si constata ca el este intreg si intact (sau in cazul de fata sunt arcurile trimise de vanzator), atunci ii returneaza banii prin diverse metode disponibile la ora actuala pe piata, inclusiv din fata calculatorului, fara cel mai mic efort.

                        daca te-a sunat dupa ce l-a pus la posta, si tu nu ii spusesei sa ti-l trimita inapoi, putea fain frumos sa se intaorca la ghiseu si sa ceara anularea coletului, si il primea inapoi impreuna cu toti banii pe care i-a dat pe transport. se anula chitanta si nu se mai ajungea asa departe...
                        nu ma pricep cum e cu posta ... daca el le-a trimis , nu el trebuia sa anuleze coletul ? , in plus asta de la posta din barlad nu ma lasa sa deschid coletul inainte de a plati , asa ca ... sincer nu vreau tepe , si ma feresc cat pot cand a iesit afara din posta i-am zis ca nu mi se pare corect ce face si daca l-a trimis , inapoi nu-i garantez ca ii dau banii , o sa ma mai gandesc si o sa procedez cum mi se pare mie corect fata de mine(dandu-i de inteles ca sa nu le mai trimita ... daca am cui sa-i dau de inteles)daca i-o spui omului mai voalat ... , apoi m-am gandit ca el s-ar putea sa le puna pe alea vechi ale lui .... mai multa lume m-a sfatuit sa nu-i dau banii inapoi pentru ca nu am de unde sa stiu ca nu-mi da teapa , si cand iei ceva SH nu te astepti la uzura ? , ele erau perfect functionale , e adevarat ca se destindeau mai incet , dar mergeau
                        Last edited by user2000; 19 December 2011, 23:10.

                        Comment


                        • Originally posted by cosmin_uau View Post
                          cristi dupa cum am discutat ai vazut ca a fost o teapa monitorul fiind de 15 nu de 17 deci nu mai are nici un rost asta e teapa mea,sa se bucure el de bani.salut numai bine
                          Pune o poza cu monitorul si cu o ruleta pe diagonala si ai incheiat povestea .
                          Acum poate are 15' ca este mai rece afara si s-a contractat.
                          real power..... diesel power by

                          Comment


                          • cosmindan- nu trebuie sa ma folosesc de o ruleta doar de model LG-566LE
                            Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                            Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                            Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                            Comment


                            • Este asa depasit incat nici Google nu il mai gaseste la vanzare pe undeva . La un search gasesti doar siteuri de reparatii monitoare in care apare si el in lista.
                              Poate are 17' cu carcasa cu tot .

                              Acum asta este viata.Aparate de genul se cumpara doar cand le vezi live, sau cunosti bine persoana de la care cumperi.
                              real power..... diesel power by

                              Comment


                              • e de 15. http://www.okazii.ro/catalog/4446264...tare-buna.html
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google