Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da este nevoie sa anulezi sonda de O2 din soft. Tot atat costa.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • salut unde ai facut remapare in suceava?

      sunt si eu interesat... cam cand ai facut-o ?mai ai contact cu persoana care ti-a facut ?

      as dori si eu o remapare logan 1,4 in suceava... pe cine ma sfatuiti sa contactez?
      Last edited by cristianu; 13 June 2009, 19:51. Reason: Automerged Doublepost
      www.loganclub.ro

      Comment


      • 0751 200 477 Olivian - Suceava sau 0740 412 901 Andrei Iasi, acestia sunt dealeri Dimsport din zona aceea.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Astăzi am remapat Loganul 1.6 MPI la reprezentantul DIMSPORT Galaţi, Andrei. Super de treabă băiatul. Impresii după primii 250 km: motorul toarce altfel ( alt zgomot altă senzaţie), iar la drum întins se simte bine diferenţa de putere , mai ales la depăşiri. Media consumului pe primii 250 km 6,2 l/100km, în condiţii de maşină fugărită până pe la 170 km/h ( nu foarte mulţi km lipsă spaţiu) în rest mers cu max 130 km/h. Senzaţia este clar alta mai ales când simţi cum te înfundă în scaun. Recomand cu căldură. Aviz celor din Focşani sau împrejurimi : dacă vă strângeţi minim 3 doritori Andrei face oricând deplasarea la Focşani.

          Comment


          • Da, Andrei din Galati e super ok. Pana acum toata lumea a fost multumita de atitudinea lui fata de client. Vi-l recomand cu placere.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • salutare , de 2 zile citesc despre aceasta resoftare a motorului, am un Logan de 1,4 si sincer ma cam omoara in oras cand merg cu AC-ul dat drumu, cand plec de la semafor simt ca nu mai sunt "calutii". Rugamintea mea la voi este sa stiu daca chiar se simte ceva in bine, asta dupa ce se face remaparea. Multumesc si astept pareri.

              Comment


              • Pai din cate posturi sunt pe forumul acesta legate de remapare si ce se simte dupa nu ai reusit sa gasesti nicio impresie?
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Doc, ce sa zic, am vazut ca a fost doar un comentariu postat si doream daca se poate sa aflu mai multe informatii legat de AC. Pe tema asta nu prea s a pus accent. Eu imi doresc doar sa plece mai repejor de la semafor, exact ca si cand ar fi AC-ul oprit.

                  Comment


                  • doc la remaparea la dci ce se modifica din harta?ca am schimbat injectoarele,pompa injectie si vream sa stiu daca sunt influentate,daca se modifica presiunea de la pompa-injectoare?ms
                    God is my copilot

                    Comment


                    • va salut domnilor,poate sa imi spuna si mie cineva de ce e diferenta asta de pret intre benzina si diesel la logan,fara sa se supere nimeni pe mine,nu tot la fel se fac operatiunile de remapare,ce exista in plus fata de benzina ca operatiuni vb pt un diesel,sau diferenta de bani e un fel de garantie oferita si platita de consumator pt ca in cazul de cade ceva legat de computer sau chiar computerul sa aibe firma de unde scoate bani pt eventuale stricaciuni
                      inca o data nu o zic cu rautate sau sa deranjez pe cineva ci doar pur si simplu intreb ce gandesc,eu sunt mai tipicar de fel si prefer sa stiu cat mai multe detalii inainte sa ma bag la ceva,va urez o zi buna si la cat mai multe ramapari si la cat mai multi clienti multumiti
                      sigpic
                      Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                      pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                      Comment


                      • Daca ar fi sa platesti o garantie pentru calculator suma ar fi mult mai mare. Intre benzina si diesel exista o diferenta de calculatoare si complexitate a softului. Nu degeaba sunt putine logan-uri diesel modificate de meseriasi la colt de strada.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • deci complexitatea modificarii softului si efortul depus face diferenta de pret,acum am inteles,sper ca nu te-am suparat ci doar am intrebat ca asa e normal,avand in vedere fel si fel de discutii iscate pe thread-uri incepi sa o iei razna si nu stii ce sa mai crezi,asa am decis sa intreb direct ce gandesc si fara ocolisuri,iti multumesc pt raspunsul promt si spor la tunarit o zi buna iti doresc
                          sigpic
                          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                          Comment


                          • Ar mai fi 2-3 chestii ce maresc costul insa au legatura cu programele de modificat si nu e cazul aici sa dau detalii.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • dau si eu un raspuns , sper sa nu supere pe nimeni referitor la intrebarea pusa de B 74 NYT
                              Parametri ce trebuiesc optimizati in cazul unei motorizari turbo sunt mai multi, implicatiile sunt mai mari, rezultatul final este mai mare, de aceea pretul reflecta aceste date de lucru.
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • doc imi poti raspunde la intrebare te rog?
                                God is my copilot

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google