Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru o afisare permanenta exista si o alta posibila solutie: Suna un prieten!
    Aici pe forum am trimis un PM dar nu am primit raspuns (poate tie o sa-ti raspunda) iar la Buzau nu stiu pe nimeni care poate activa functia din CB, asa ca fiecare se descurca cum poate.
    @cricri51
    A raspuns Maskatu : o interfata ELM 327 cuplata la mufa din torpedo si aplicatia Torque pe telefon.

    obd II.jpg

    Comment


    • Fix modulul asta il am si eu + Torque. Pana acum nu l-am pus pe Logan... dar pe fosta masina arata destui de multi parametri "live".

      Comment


      • Asta ar fi cea mai buna solutie.

        Captură.PNG

        Comment


        • Cum se poate ?

          Comment


          • Doar cu "calculatoriciul". La noi pe forum din cate stiu si tin minte doar colegul t0rquemada poate face asta. Mai este si un alt user pe alt forum.
            Last edited by Gil26; 11 June 2019, 20:04.

            Comment


            • Originally posted by gabrieln1960 View Post
              Asta ar fi cea mai buna solutie.

              Captură.PNG
              Pe mașina din semnătura ta nu este posibil, dar putem încerca
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Solutia de mai sus nu functioneaza din cauza motorului 0.9 Tce sau din cauza altor probleme de ''hardware/software'' ale masinii din semnatura?
                Mai exact nu merge pe niciun motor 0.9 ( Logan,Sandero,Clio,etc) ?
                E posibila pe 1.0 sce?
                Daca poti detalia putin...

                Comment


                • In zona Timisoara este killer17 care poate sa te ajute. Ia legatura cu el

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Salut,

                    Stiu ca s-a mai scris.....dar nu am gasit exact un raspuns....caut de o ora !!
                    Crestera nivelului de ulei in baie,motor 1,2,cauza si remedieri?
                    Citisem ceva de genul ca baga benzina in baie,dar nu mi se pare ok!
                    Ma puteti ajuta?
                    Multumesc !

                    Comment


                    • Din cate știu , dacă mergi subturat atunci ar baga benzina în ulei + drumuri scurte.
                      Mergi mai turat, ar trebui sa se evapore.

                      Comment


                      • Mergi rapid la reprezentata. S-au schimbat destule motoare daca nu le-au putut remedia. Am mai citit despre niste Nissan-uri de 1.2 tce, aceleasi probleme sunt de mult. Dar, abia acum au inceput sa circule stirile.
                        Last edited by 77sky; 12 June 2019, 18:57.

                        Comment


                        • Eu eram cu problema. . Rezolvare? Niciuna.

                          Momentan sunt la maxim cu nivelul deoarece uleiul dupa schimb era cu un cm sub maxim. Am fost și cu 5 mm peste...

                          Acum voi insista sa îmi puna 5w40.
                          ​​​​​Sa vedem.

                          Comment


                          • Nu cred ca se rezolva problema prin schimbarea motorului,daca este una generala pe acest tip de motor.Am pe cineva in oras cu un Duster 1.2 TCe cu problema asta,am citi in presa....
                            O sa fac o programare la ei,sa vad ce spun,mai ales ca mai am doar cateva luni de garantie !
                            Ce se poate intampla cu motorul din cauza aceasta?din cate stiu eu,benzina spala uleiul,deci probabil ungerea nu mai este la fel de ok,tinand cont ca nivelul uleiului peste,era de aprox jumatate de cm pe joja.

                            Comment


                            • Iar începem... învățați să faceți diferența măcar pentru nu a bate câmpii

                              Allticks are 1,2 16v aka D4F732, după dată din semnătură pare euro6.
                              EmanuelO vorbește de 1,2 TCe aka H5F(Dacia-Renault) sau HR12DDT(Nissan)
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Euro 6 este...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google