Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stoicanu ... o sa ma interesez, dar logic in franare inertia exista deci amortizoarele fata se lasa si automat cele spate se ridica iar atunci cand s-a oprit nemaiexistand inertia amortizoarele fata se ridica si isi revin in pozitia normala si automat cele spate coboara si revin la pozitia initiala ...

    Comment


    • deci, intreb ca boul in fata garii. unde ati mai vazut voi logan cu repartitor si ABS?

      Comment


      • Skd_ozenel .... masinile vechi au un cantar pe spate care la o anumita greutate se activeaza repartizand lichid de frana pe rotile din spate, la cele noi au doar repartitorul in sine dar fara cantar care repartizeaza lichidul pe rotile spate dar activat de abs ...

        Referitor la loganurile de generatie nou pe motorina cu filtru de particule, care il gatuie dupa parerea mea, sunt avantajoase la consum iar pe uleiul elf la drum lung consuma in jur de 4-4,5l la 100 de km cu ulei motul consuma 3,5 la 100km ;-)
        Last edited by C_Adrian; 29 July 2014, 14:25.

        Comment


        • La ABS, e repartitor electronic din ce stiu eu. Nu e acelasi repartitor de frana ca la modelele fara ABS.

          Comment


          • Exista Logan II L52 cu repartitor de franare, dar fara ABS si numai pentru anumite piete.

            E posibil ca intervalul pana la revizie sa apara fara cheie pe display.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • aici vorbim despre masinile posesorilor, adica cele fabricate pentru piata Euromed.... altfel facem cafenea si vorbim despre bmwuri.
              deci. cine a vazut un logan cu abs si repartitor de franare ?

              Comment


              • Repartitorul este ABS-ul.
                Chiar vrei sa il vezi?
                Este electronic si daca nu ma insel ii zice EBD
                Last edited by stoicanu; 29 July 2014, 16:18.
                sigpic

                Comment


                • da domle, eram curios unde mai e repartitorul ala pe care il tot baga unii la inaintare. ca eu stiam ca la ABS nu mai e repartior pentru ca e un pic retard sa mai ai repartitor daca ai un alt sistem care face antiblocarea mai bine decat un regulator in functie de greutate.
                  nu te aprinde ca arzi degeaba, nu iei niciun ban.

                  Comment


                  • Pai daca ai probleme cu intelesul eu ce vina am.
                    Ori ce masina are un repartiror macanic sau electronic si aici nu e vorba de antiblicare cu cat din forta de franare sa se duca pe spate si cat pe fata. Niciodata nu o sa aia aceeasi forta de franare si pe fata si pe spate.
                    sigpic

                    Comment


                    • ma amuzi...sincer... ma faci sa zambesc. cu simpatie, nu ironic sau altceva.

                      Comment


                      • Stoicanu ... exact si pe langa asta sa fie aceeasi presiune pe ambele roti ale puntii ;-)

                        Comment


                        • revizie logan II 1.2 acces
                          piese aduse de mine in reprezentanta 228 ron (ulei elf sxr 5w40, filtru aer cod mm7701064439, filtru ulei cod mm8200257642)
                          manopera 54 ron (cu garnitura pusa de ei 2.21 ron)
                          total revizie 282 ron
                          completat inclusiv carnet de intretinere

                          Comment


                          • Prima revizie
                            Uleiul l-am adus eu, filtrul de aer n-a fost nevoie de inlocuit.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by wyk View Post
                              revizie logan II 1.2 acces
                              piese aduse de mine in reprezentanta 228 ron (ulei elf sxr 5w40, filtru aer cod mm7701064439, filtru ulei cod mm8200257642)
                              manopera 54 ron (cu garnitura pusa de ei 2.21 ron)
                              total revizie 282 ron
                              completat inclusiv carnet de intretinere

                              parfum! un scor decent.

                              tin minte ca la Loganu` ph2 (1.2 benzina) luat in 2011, la revizia de 1 an m-au jefuit de 500 de lei!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Originally posted by Cristin_M View Post
                                Prima revizie
                                Uleiul l-am adus eu, filtrul de aer n-a fost nevoie de inlocuit.
                                Super ieftin la pitesti, pai in Bucuresti te cam rup astia la revizie.

                                Apropo, uleiul l-ai cumparat personal?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google