Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dorel lovește din nou, care vrea info în pdf PM.
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by Nairda23 View Post
      Salut. Ieri am facut revizia de 2 ani la 1.2 a mai ramas sa schimb placutele de frana luna viitoare cand fac si ITP-ul care mai au 4 mm grosime si discurile care au 10 mm, trebuie sa schimb discurile neaparat sau le mai pot folosi? Care este grosimea minima pentru discuri... cei din reprezentanta au zis ca mai pot merge cu ele in jur de 3000 de km. Masina are 24500 km parcursi.
      Ai mers preponderent urban?, ca am facut 22400 km si par OK inca.

      Comment


      • O sa merg sa fac revizia la Tulcea.Au zis ca revizia de 2 ani ma ajunge la 415 ron cost total.Ce spuneti e ok?

        Comment


        • Imi pare un pret bun pt revizie
          Sa revii cu impresii dupa revizie, ma bate gandul sa fac si eu revizia de 2 ani la tulcea, pare mai ieftin ca la bucuresti

          Comment


          • Dacă nu ţii cont de distanţă...

            Comment


            • Daca are drum in zona, ar putea face linistit revizia la masina la Tulcea.

              Comment


              • Atunci îmbină utilul cu plăcutul.

                Comment


                • Am drum destul de des prin tulcea de cativa ani, de aceea ma gandeam la revizie aici, altfel, sa vii din bucuresti special nu are rost, drumul costa peste 100 de lei doar dus, indiferent cat de economic mergi, deoarece este si taxa de trecere de la vadul oii
                  Dar tulcea si delta merita vizitate si in concediu, asa ca da , se poate imbina utilul cu placutul
                  Last edited by panselin4; 20 July 2015, 20:07.

                  Comment


                  • Eu de la Constanta la Tulcea nu am o distanta asa de mare plus ca parinti mei sunt din judetul TULCEA si o sa trec si pe la ei cu ocazia asta.

                    Comment


                    • Pentru un Logan 1.5 (75CP), revizia la doi ani (36.000 km):

                      - filtru ulei - 152089599R - 56 lei
                      - garnitura buson golire ulei - 110265505R - 3 lei
                      - filtru aer - 165467674R - 27 lei
                      - filtru polen (habitaclu) - 272773016R - 90 lei (l-am găsit şi la 60 şi 65 lei, dar trebuia să aştept 2 ore ca să-l aducă din depozit!)
                      - filtru motorina - 164039594R - 65 lei
                      - ulei Elf Evolution FullTech FE 5W30 (bidon de 5l) - 150 lei
                      - manopera – 134 lei
                      TOTAL REVIZIE: 525 lei

                      + placute frana - 410602581R - 130 lei / 30 lei manopera
                      TOTAL DISTRACŢIE: 685 lei

                      Piesele au fost achiziţionate de mine (toate „de origine”), dar revizia s-a făcut în reprezentanţă; mai puţin plăcuţele de frână. În service au constatat că acestea aveau un grad de uzură ridicat şi mi-au recomandat să le schimb cât mai devreme (am făcut acest lucru în aceeaşi zi! – dar nu la reprezentanţă).

                      PS Am avut ocazia să „admir” cât de mult s-a tocit din „discurile de pe faţă”. Hm! Uimitor!

                      Comment


                      • Am si eu o intrebare. Cand se schimba filtru de polen este posibil sa il puna gresit ? Pentru ca dupa ultima revizie la masina ( 17.07.2015 ) la care am schimbat filtru de polen geamurile mi se aburesc f tare lucru care nu se intampla inainte cul filtrul vechi. Toate piesele au fost luate din reprezentanta.

                        Comment


                        • Vezi sa nu-ti fi dat Dorel din service pe recirculare.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Originally posted by danpetrovan View Post
                            - filtru aer - 165467674R - 27 lei
                            Surprinzător de ieftin a fost filtrul de aer.

                            Comment


                            • De unde l-ai luat atat de ieftin, pentru 1.2 16v pe filtru de aer am dat 40 ron de origine.

                              Comment


                              • La TCe și dCi filtrul de aer e ca în poză și nu se potrivește la 1,2 16v, așa că prețul nu e important.
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google