Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dau o bere fara alcool

    Puteți să îmi spuneți ce carburant folosim la 1.0 sce? Care este cel mai recomandat?

    Mulțumesc
    Last edited by CostiC; 27 May 2018, 20:20. Reason: Automerged Doublepost

    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

    Comment


    • M-ai prins, de unde ai știut?

      Motorina +
      Last edited by alex1ioan; 27 May 2018, 20:24. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • ) benzina ...... De la cine? OMV Petrom Rompetrol?

        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

        Comment


        • De unde îți recomandă producătorul, că el își pune obrazul pt tine..

          Am înțeles că vrea să facă și un peco "Dacia" recomandat posesorilor de pretutindeni...
          Last edited by alex1ioan; 27 May 2018, 20:41. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • @alex1ioan, tu nu prea poti sa te abtii din a face misto. Se pare ca e un fel de a fi al tau...

            @Qberk, foloseste functia cauta ptr ca exista un topic dedicat.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Nu neapărat, " factorii de mediu"....

              Comment


              • Originally posted by Qberk View Post
                ) benzina ...... De la cine? OMV Petrom Rompetrol?
                De ex: Lukoil benzina de 98 la pret de 95 doar in weekend(sambata si duminica).

                Si mai este o vorba din batrani "toate la timpul lor".
                Last edited by C.Mike; 27 May 2018, 22:34. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Cred ca cel care a intrebat voia sa stie daca are vreun sens sa alimenteze cu benzina cu cifra octanica mai mare. Raspuns: nu. E foarte buna benzina de 95, nu trebuie sa pui mai scumpa, nu te ajuta cu nimic. De unde? Asta e treaba ta, oricum as ocoli cu grija statiile a caror firma este necunoscuta.

                  Comment


                  • Si as adauga, statii izolate, de unde nu cumpăra mai nimeni... Ca sa nu stea benzina acolo cine știe câte luni....

                    Comment


                    • Ideea era ca motoarele sunt diferite, pâna acum nu am mai condus Dacia / Renault echipate cu motoare pe benzina. Spre exemplu la golf IV, bora, golf v, au mers excelent cu benzina 98 de la Mol.

                      In fine..... Am creat o discuie inutila



                      Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • Inutila nicidecum nu este aceasta discutie pe care ai inceput-o. Eu am dat un pont, dl valioglu a dat un sfat cu care sunt si eu de acord, iar dl sebibv a completat cu informatii foarte utile. Practic baietii au sintetzat foarte bine informatii pretioase din cateva pagini de forum.

                        Comment


                        • Eu merg de aproape un an doar cu 95 de la Petrom si nu am avut niciun necaz. Motorina de la Rompetrol (cea mai ieftina) pentru ca acolo este cardul. Ma feresc ca "dracul de tamaie" de statiile mici, fara nume (gen Nelu Galbenus) si la care vezi din an in Paste cate o masina la alimentare.

                          Comment


                          • Eu am mers pe Mol ( o statie de la mine din cartier) undeva la 100mii km cu motorina + ( am mai bagat ceva ulei 2T) , injectoarele nu au stranutat la L1. De 2luni m am mutat pe Petrom la motorina + ( ambele masini L1 si L2) la care observ ca merge motorul parca mai rotund ( parca nu mai tacane).

                            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Cred ca e placebo....
                              Ar trebui sa nu stii de unde m daca s-a făcut plinul si apoi sa vezi dacă simți diferenta

                              Comment


                              • Eu am vzut diferena la demaraj / consum la pomp. De aia am ales 98 MOL

                                Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

                                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google