Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cauta sa le filmeze si sa reproduca problema. Ambreiajul e praf deja la cum se manifesta. In toate filmele facute de el este simulat mersul bara la bara adica in mare parte in crawling.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Sunt curios, exista counter de condus in modul M versus modul D? Se poate vedea din loguri chestia asta (aici nu ma refer sa vad eu, daca se poate vedea de catre Dacia)? Mi-am format reflex dimineata sa merg in M primele cateva minute din considerente de confort, in M schimband mult mai lin si fara smucituri cum se intampla in D, cat motorul / cutia de viteze e rece

      Comment


      • Daca asa tremura si la noi discul, asta explica perfect trepidatiile care apar la turatii mici: https://youtu.be/DIlCxj3-LhU

        Comment


        • Ce disc tremura in filmul acela? Ce tremura acolo e rulmentul de presiune fiind lasat liber.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Originally posted by aurbrz View Post
            Cel care a făcut filmarea parcă caută trepidațiile cu dinadinsul , in felul asta își va face praf ambreiajul in scurt timp
            Pai asta a fost scopul filmelor...
            "Ambreiajul e praf deja la cum se manifesta." - Ambreiajul (mai exact tot kitul) si volantul sunt NOI, de origine schimbate in garantie!

            Comment


            • Deci vrei sa spui ca ce se intampla acolo e cu kit si volant noi, dupa doar cativa zeci de km?
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • NU, dupa 2 luni si 2oooKm asa face (la 2000Km si 2 luni mi-am permis sa le consider... noi).

                Comment


                • Ok, evident ca sunt noi dar eram curios daca esti in aceeasi oala cu alti colegi si se pare ca da.

                  Ce ai de gand sa faci acum? Banuiesc ca nu accepti din nou o a treia schimbare, sau?
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Eu le-am spus s-o faca sa functioneze normal! Atat!
                    Sa schimbe ce vor si ce stiu ei, daca numai unele masini fac asa (asa sustin "ei"), sa le repare.
                    De ce nu o fac? Pentru ca nu stiu cum.
                    Ce voi face? Ii mai las un pic si merg iar la service. Au resoftat, au verificat ce au vrut ei, au trimis "la fabrica" si asteptam raspunsul care nu vine.
                    Ce sa zic, e o placere sa-ti cumperi o masina noua si s-o vezi asa din cauza lor... Si chiar si asa, tot functioneaza ca naiba...
                    1.jpg4.jpg

                    Comment



                    • disclaimer -- comportament, evident, incorect;
                      - doar cit sa rasucesc cutitul in rana: chiar functioneaza sau, mai mult, sta?

                      Comment


                      • si, nu mai am ocazia de-a reedita... totusi...
                        https://ibb.co/60bz4zV


                        ceva, undeva, bate nasol tare de tot. si nu e din pedala de ambreiaj.
                        Last edited by devreg; 20 February 2019, 23:15.

                        Comment


                        • Imi pare foarte rau pentru tine ca treci prin aceste neplaceri.

                          Eu la 17500 de km eram programat sa schimb discul, dar ma bucur ca nu am facut-o. Momentan am 23500 de km si trepidatiile sunt foarte reduse si controlabile. Prefer sa il schimb ori la sfarsitul perioadei de garantie cand poate mai apare vreun update de soft, ori pe banii mei cu un disc si volanta de o calitate mai buna.

                          Comment


                          • Bine gandit, la fel am pus si eu problema.

                            Comment


                            • Din pacate, majoritatea constructorilor de masini fac beta testing direct pe clienti. Mi se pare frustrant totusi, sa vad masini noi lunar in service cu diverse probleme.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Chiar este frustrant. Este trist si adevarat. O schimbare pozitiva de atitudine din partea reprezentantelor ar fi binevenita. Macar atat, daca calitate nu este. Au o greata "meseriasi" lor de iti vine sa o iei la fuga. Au impresia ca presteaza munca in folosul comunitătii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google