Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • juliuswobay Daca nu încerci n-ai de unde sa stii cat este de plăcut sau neplăcut .Eu accelerez ușor cu treapta a doua.câteva secunde până la 2000 de ture fara sa forțez prea mult ambreiajul.Dupa ce fac asta ,cutia schimba foarte lin și la turații mai joase.In cazul meu are chiar efect mai bun decât o calibrare.
    Last edited by aurbrz; 11 July 2020, 13:24.

    Comment


    • Screenshot_20200711-133346.jpg Aurbrz te întrebasem ceva. Nu ii înnebuni pe ăștia de cap. Sunt multe versiuni elm327 usb, wifi, bt cu diverse specificatii, multe clone...
      Last edited by pistritu; 11 July 2020, 13:34.

      Comment


      • Nu innebunesc pe nimeni de cap ,omul m-a întrebat ce metode folosesc.Varianta de Elm 327 de pe eMag cu BT,pe care l-au folosit majoritatea, e atât de greu sa cautati in postările anterioare?

        Comment


        • Pune un link de la eMAG te rog. Nu e în paginile anterioare

          Comment


          • Diagnoza multimarca, Bluetooth ELM 327 OBDII V1.5, PIC18F25K80

            Comment


            • Pune link de la eMAG te rog. Ziceai ca l-ai cumpărat mersi mult

              Comment


              • Cumpara Diagnoza multimarca, Bluetooth ELM 327 OBDII V1.5, PIC18F25K80 de la eMAG! Ai libertatea sa platesti in rate, beneficiezi de promotiile zilei, deschiderea coletului la livrare, easybox, retur gratuit in 30 de zile si Instant Money Back.

                Comment


                • Originally posted by aurbrz View Post
                  georgstelsib ai incercat sa faci calibrarea cutiei cu Py Clip198 sau macar programarea punctului de atingere ambreiaj?
                  Inca nu. Mai astept sa fac ceva km ( macar 2 000 - 2 500 ) pentru a vedea diferentele de uzura . Daca-l voi face cu ECU Tweaker sau cu "logan/sandero II} pus la dispozitie de catre colegul eastcowboy voi vedea . ma mai gandesc . Ecu tweaker l-am folosit la doua calibrari si nu a dat gres . Pe de alta parte am multa incredere in eastcowboy , flerul meu imi spune ca este foarte priceput si de incredere , pe langa faptul ca este de bun simt . Programul este prietenos si facut asa "ca pentru prosti" , cred ca este de incredere desi nu l-am folosit inca in practica .

                  Comment



                  • " Diagnoza multimarca, Bluetooth ELM 327 OBDII V1.5, PIC18F25K80 - eMAG.ro
                    https://m.emag.ro
                    Cumpara Diagnoza multimarca, Bluetooth ELM 327 OBDII V1.5, PIC18F25K80 de la eMAG! Ai libertatea sa platesti in rate, beneficiezi de promotiile zilei, deschiderea coletului la livrare, easybox, retur gratuit in 30 de zile si Instant Money Back."

                    Da, de acolo l-am cumparat si eu . Am scris si un mic comentariu de incurajare.

                    Ar mai fi ceva , dar mai scump . Are verde ( vezi in prezentare poza de jos in ELM 327 Identifier) pe toate protocoalele si viteza mai mare de comunicare


                    https://techstar.ro/5010-interfata-d...ws-cu-led.html
                    Last edited by georgstelsib; 11 July 2020, 14:27.

                    Comment


                    • Ok. Thank you

                      Comment


                      • Cum se face aerisire la modulul de abs? Cu ce soft. Știe elm327 bt de mai sus sa vadă calculator abs în soft? Ecutweaker știa sa vadă abs-ul, de aia întreb.

                        Comment


                        • Si mai cred ceva . Pentru inceput pentru noi ar fi suficient din PyClip (logan/sandero II) reprogramarea punctului de atingere ambreiaj . Cred ca ar fi interesant de constatat urmarea . Daca ar disparea vibratiile fara sa parcurgem si celelalte etape ?

                          Comment


                          • La asta m-am gândit și eu,dar și cu Ecutweaker se poate face doar reprogramarea punctului de atingere ambreiaj.

                            Comment


                            • Oare cu secțiunea extended comand set se poate face calibrarea? Screenshot_2020-07-11-15-44-09-752_org.pyrenteam.logansandero2.jpg .As fi curios ce înseamnă angajare la mers înapoi, recalibrează oare mersul in marșarier?

                              Comment


                              • Originally posted by pistritu View Post
                                Cum se face aerisire la modulul de abs? Cu ce soft. Știe elm327 bt de mai sus sa vadă calculator abs în soft? Ecutweaker știa sa vadă abs-ul, de aia întreb.
                                Îmi răspunde și mie cineva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google