Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai ideea e că acum sunt cu ea pe cap , și buy-back doar la Dacia as putea sa fac. Îți dai seama că mă interesez și la alții Skoda poate. Rămâne de văzut cât pot obține pe ea. Daca pot sa evit Dacia și să mă scap de asta clar asta voi face. Dar și să o dau pe nimic chiar nu pot

    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

    Comment


    • Ma gândeam la katjar

      Comment


      • Originally posted by LauCalin View Post
        noul motor 0.9 TCe de 100 CP. Cică e altceva și poate Renault a învățat din slăbiciunilor actualului 0.9.
        1.0 TG-T100 de 100CP probabil. E alt motor fata de 0.9, complet nou.
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • kypry, din ce an/luna este masina, cati km are acum, cand s-a aprins martorul pentru catalizator?

          Comment


          • Pai ideea e că acum sunt cu ea pe cap , și buy-back doar la Dacia as putea sa fac. Îți dai seama că mă interesez și la alții Skoda poate. Rămâne de văzut cât pot obține pe ea. Daca pot sa evit Dacia și să mă scap de asta clar asta voi face. Dar și să o dau pe nimic chiar nu pot

            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

            Comment


            • Eu cred că nu vei face mare brânză. Dacă vrei un update , părerea mea e că trebuie să vezi dincolo de low cost a la Logan, Tipo sau 301. Altfel sunt șanse destul de mari ca nici următoarea mașina sa nu te mulțumeasca așa cum ai vrea.

              Comment


              • Exact, mare dreptate ai, nu va luati nou ca sigur apar probleme, luati SH la 300-400k ca sigur tine toata viata. Doar a fost condus numai in afara pe autostrazi de o batranica.Si neaparat sa nu fie mai mult de Euro4.

                Comment


                • Si numai Duminica de acasa la biserica,as mai completa eu.

                  Comment


                  • vedem ce si cum. cert este ca trebuie sa ma scap urgent de "junghiul" asta de logan. ma trezesc ca pica tabla de pe el si celor de la Dacia o sa li se para normal .... producator/marca de 2 bani.

                    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                    Comment


                    • Din punct de vedere al fiabilitatii in acest moment la Logan/Sandero motorul de 1.0 este pe ultimul loc.. Cei drept este cel mai ieftin la achizitie si la intretinerea curenta (nu pun la socoteala defectiunile). Observatie: cu cat motorul este model mai nou cu atat fiabiliatea este mai mica.
                      Last edited by abc; 26 February 2019, 10:24.

                      Comment


                      • CostiC dai omorul acestui motor și apoi îl schimbi cu unul de 0.9 tce și ai rezolvat problema.

                        Comment


                        • Originally posted by CostiC View Post
                          Pai ideea e că acum sunt cu ea pe cap , și buy-back doar la Dacia as putea sa fac. Îți dai seama că mă interesez și la alții Skoda poate. Rămâne de văzut cât pot obține pe ea. Daca pot sa evit Dacia și să mă scap de asta clar asta voi face. Dar și să o dau pe nimic chiar nu pot
                          Skoda rapid la 12700 euro.

                          Comment


                          • La skoda rapid varianta de baza (avantaj) + computer de bord ajunge 12.300 euro cu tva inclus. Cei fain la ei ca poti customiza masina cu vrea muschi tai
                            Si pe mine ma bate gandul sa-mi schimb masina actuala (1.4mpi laureat din 2007) cu un logan 1.0 sce black & white dar astept sa rezolva rabla si/sau un buy back.
                            In plus chiar il compatimesc pe CostiC pt problemele avute...nu stiu daca il incalzeste cu ceva dar la masina actuala (luata de noua) la 5000km am schimbat un capat de bara iar la 19000 am schimbat tot ambreiajul ....si sincer m-au incercat aceleasi sentimente fata de Dacia....
                            Concluzie: depinde ce vrei de la o masina. DA, masina trebuie sa functioneze fara probleme (ca de asta optezi pt una nou) iar cu ANPC-ul poti rezolva "o parte" din probleme....cel putin la mine asa a fost...
                            Last edited by constantin_stan78; 26 February 2019, 11:42.

                            Comment


                            • Buy back pentru o masina fabricata in 2007? La Dacia se accepta maxim 6 ani vechime si maxim 120 000 Km.

                              Comment


                              • Stiu dar partea de buy back o fac cu dealer-ul care reconditioneaza masini (din ce am inteles o sa ajunga taxi cu instalatie de gaz )
                                Astept azi un raspuns si vedem cum va fi pana la urma....daca nu merge asa (nu ne intelegem la pret) o dau la rabla si gata.
                                Last edited by 77sky; 26 February 2019, 15:40.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google