Discutii Generale L.CV.Jiului

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut prietene, ce sa-i faci?! Mie chiar mi-a parut rau ca nu am mers, am vazut poze, articole prin ziare, chiar a iesit super...poate la urmatoare daca-mi trece "criza" o sa apar si eu.
    Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

    Comment


    • Salutare tururor!
      Vlad nu mai fac nimic iau totul de-a gata ....in rest caut ceva de munca pe camion

      Comment


      • ionutz ai incercat si la EDY Spedition cumva?

        ca am auzit ca is multe camioane libere....multi si-au dat demisia

        Comment


        • Esti hotarat sa pleci?! Sau aici local?
          Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

          Comment


          • Mai mult as vrea aici local...iar la Edy nici gand.Crezi ca de bine au plecat soferii?

            Comment


            • crede-ma ionutz am si pe unchiul meu si pe varu meu care lucra acolo...e mai greu acum cu motorina dar in rest e ok...

              varu meu a luat pe luna ianuarie 875 de Euro valuta si 1500 de lei in Ron...

              deci a luat in jur de 1200 de Euro... cam intre 900-1200 asa variaza salariile... eu zic ca e ok

              Comment


              • Daca lucreaza pe extern poate sunt banii astia, iar daca e asa nu e o suma ff mare sincer...
                Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                Comment


                • Pe extern sau intern?

                  Comment


                  • pe extern normal... a avut facuti in aceea luna 12000 de km... a muncit ceva

                    Comment


                    • Pfff...vezi problema e ca eu vreau sa gasesc aici in vale sa nu mai fiu si eu plecat.
                      Ca m-a sunat cineva de la o firma din belgia ca daca am atestatul de marfa si ADR ma luat cu el pe camion.Si al cele mai bune salarii din EU.Peste 2000eur

                      Comment


                      • pff superb...apropo stii cumva cat e atestatu de marfa? ca si eu fac scoala de soferi tot la madison trans....

                        mi-a zis adi ca tot cu el a-ti facut...

                        Comment


                        • Da tot cu Adi am facut.
                          Am auzit ca e in jur de 250 lei cel de marfa si 400 si ceva ADR. si cardul de tahograf 450 lei.Nu sunt sigur insa

                          Comment


                          • Originally posted by IonutUSJ View Post
                            Pfff...vezi problema e ca eu vreau sa gasesc aici in vale sa nu mai fiu si eu plecat.
                            Ca m-a sunat cineva de la o firma din belgia ca daca am atestatul de marfa si ADR ma luat cu el pe camion.Si al cele mai bune salarii din EU.Peste 2000eur
                            scz ca ma bag in discutia voastra si eu la vara tot meseria asta vreau sa o progresez(sofer de tir) de mic visez la asa ceva,am facut cativa km cu o basculantadin 2008 si numai imi venea sa ma dau jos din ea,deci sunt nascut pentru asa ceva,chiar daca multi nu ma indruma la asa ceva....

                            Comment


                            • Originally posted by grutzz View Post
                              scz ca ma bag in discutia voastra si eu la vara tot meseria asta vreau sa o progresez(sofer de tir) de mic visez la asa ceva,am facut cativa km cu o basculantadin 2008 si numai imi venea sa ma dau jos din ea,deci sunt nascut pentru asa ceva,chiar daca multi nu ma indruma la asa ceva....
                              ceva poze ca am uitat
                              Attached Files

                              Comment


                              • imi plac la nebunie scaniile astea cu 2 punti directoare fata....

                                si doar atat sa fie atestatu? 250 d ron ptr marfuri generale? eu am auzit in jur de 650 de ron... intereseaza-te te rog ca mai am un prieten care vrea sa dea pentru atest... Mitu Paul tre sa il stii cu o SKODA neagra a facut tot cu tine si cu Adi scoala acu in februarie a terminat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google