Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cei cu motoare de 0.9 TCe, aveti transpiratii de ulei pe furtunul dintre turbocompresor si intercooler?
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

    Comment


    • Conform pozei atașate întrebarea e Cei cu motoare 0,9TCe cu gpl din fabrică aveti transpiratii de ulei pe furtunul dintre turbocompresor si intercooler?
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Adevarat. Am crezut ca ar putea sa apara indiferent daca are sau nu GPL.
        Last edited by 77sky; 10 January 2021, 13:07.

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          Conform pozei atașate întrebarea e Cei cu motoare 0,9TCe cu gpl din fabrică aveti transpiratii de ulei pe furtunul dintre turbocompresor si intercooler?
          De ce transpiră doar cele cu gpl?

          Comment


          • Am o problema mai specială. Am spălat ieri mașina, la temperatura scăzută și mi-a înghețat butonul de la portbagaj. Deobicei îl apăsăm și nu revenea, luam ușița de plastic jos și îl împingeam înapoi. De data asta am făcut la fel numai că am apăsat și altceva pe acolo, ca un șurub mai lung care a sarit de la locul lui. L-am pus undeva, de unde credeam că a sarit si am închis portbagajul. Acum nu mai pot sa îl deschid, simt că dacă e blocată mașina nu se mai poate apasă și dacă e deblocata se poate și nu se deschide. Bancheta nu e rabatabila și nu pot sa ajung in portbagaj din mașina. Pot sa scot cumva bancheta / spătarul daca nu se rabatează? Exista altă metodat sa deschid portbagajul?

            Comment


            • Scoți spătarul (ai 2 suruburi M8 jos ) și apoi traversa îcă 4 suruburi M8
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Am văzut șuruburi pentru spatar accesibile din portbagaj (când puteam să îl deschid), in habitaclu nu am observat dar o sa mă uit mâine pe lumina. Mulțumesc.

                Comment


                • Am reușit, mulțumesc de informații.

                  Comment


                  • Cred ca si al meu 1.0 sce are un sunet de tractor in jur de 1100 rpm...sa fie tamponul, balamale capota, ceva pe la.scut? 15.000 km((

                    Comment


                    • Salut. Eu cred ca e tamponul. Dupa 10000 km incepe sa tacane.
                      Mi-a aparut si mie un scartait scurt cand apas frana de seviciu sau cand trag frana de mana. Zgomotul vine din zona rotilor din spate. Ce sa fie, cablu, ertieri? Ati mai patit treaba asta? 1.0 sce 25000 km. Multumesc

                      Comment


                      • Sunt sabotii, se rezolva prin deprafuire si gresare, dar cu timpul, problema reapare.

                        Comment


                        • Confirm, am avut si eu problema asta la tamburul dreapta spate, s-a rezolvat la revizie cand le-am spus sa-mi faca desprafuirea

                          Comment


                          • Multumesc pentru pareri. Am facut deja programare pentru desprafuire, sper sa se rezolve. Revin cu detalii daca e vorba de altceva.

                            Comment


                            • Ieri la aproximativ 60000 km a apărut celebra pierdere de antigel la corpul de plastic atașat pe chiulasă.
                              Demontat azi și introdus silicon de etanșare reinz, timp de lucru personal cca. 2 ore și jumătate.

                              Comment


                              • Originally posted by Catalin12345 View Post
                                Multumesc pentru pareri. Am facut deja programare pentru desprafuire, sper sa se rezolve. Revin cu detalii daca e vorba de altceva.
                                Ti-au zis cat costa?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google