Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evident ca nu se potriveste, dar de pe un site din Bucuresti costa 63 ron de diesel si pana la 27 ron e mare diferenta.

    Comment


    • Va salut dragi colegi.
      Vreau sa fac a 2 a revizie benzina + GPL + schimb placute de frana (31.000 km) si mi-au facut o oferta cei de la Serus de pe Bd Timisoara 1100 Ron.
      Mie mi se pare totusi cam mult voi ce parere aveti? Sa mai caut si in alte parti?

      Mersi

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        Evident ca nu se potriveste, dar de pe un site din Bucuresti costa 63 ron de diesel si pana la 27 ron e mare diferenta.
        Aveţi mare dreptate, eu eram pregătit să plătesc undeva la 50-60 lei! Dar când mi l-a dat din raft, cutie originală, preţ lipit pe el (27 lei), codul corespundea în totalitate... nu am mai avut ce să comentez...
        Piesele sunt cumpărate din Galaţi, de "la Popescu", o zonă cu mai multe magazine dedicate pieselor auto!
        Stimă,
        Dan

        Comment


        • am postat şi chitanţa!
          Stimă,
          Dan
          Attached Files

          Comment


          • O atenționare, citiți partea subliniată cu roșu, adăugați o cutie originală.
            Attached Files
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by tase-tase View Post
              Eu de la Constanta la Tulcea nu am o distanta asa de mare plus ca parinti mei sunt din judetul TULCEA si o sa trec si pe la ei cu ocazia asta.
              Sa ne dai si noua de veste cat a costat revizia la tulcea

              Ps. Iar acum drumul de la constanta la tulcea este si modernizat, este o placere, mult mai bine fata de ce era acum cativa ani in urma

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                O atenționare, citiți partea subliniată cu roșu, adăugați o cutie originală.
                2USD filtrul? ce folosesc astia? hartie igienica?

                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Probabil e cel mai aproape de costul de productie
                  sigpic

                  Comment


                  • Indiferent de provenienţa lor, adaosurile comerciale sunt mai mult decât "generoase".

                    Comment


                    • Nu am întrebat de cât timp e respectivul "filtru aer - 27 lei", în magazin! Poate era din ianuarie 2013!
                      Stimă,
                      Dan

                      Comment


                      • Am reusit sa fac un fel de tutorial schimbare filtru aer. Nu am avut timp sa explic mai bine, totul este in ordine cronologica (cat de cat). Sper sa ajute pe cei care o fac pt prima data. Descarcati doc : https://drive.google.com/file/d/0B1q...ew?usp=sharing
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Eu am scris că acea garnitură e cam degeaba, acum orice poate vedea.
                          Mulțumim Oti!
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Daca era degeaba nu se punea acolo.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Nu degeaba a fost pusa, era pentru a reduce vibratiile la carcasa filtrului de aer, cel putin acesta a fost raspunsul din partea reprezentantei.

                              Comment


                              • Poate este bine ca lipseste, aerul de sub capac este preincalzit de motor, el este tras odata cu aerul rece. Daca garnitura este montata, aerul din incinta amortizeaza vibratiile capacului, reduce zgomotul motorului, este o supozitie, posibil sa fiu in eroare.

                                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google