Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corect! Asa stiam ai si eu...

    Don't forget to subscribe to our channel! For comments, more details, pictures and videos: http:/www.turatii.roFor PayPal donations, our email is turatii@gma...

    Comment


    • Originally posted by mnv View Post
      Nu înțeleg. Cine poate da detalii mai multe. Nu vad logica. Întreb pt că sunt cointeresat. Am dat acontul +bani pe tichet rabla pt confort, pachet parking 2 +aer conditionat reglaj automat.
      Care este problema cu ecranul vizavi de geamuri electrice spate..
      ,
      Problema de care s-a lovit cosmins2000 apare doar la combinația COMFORT + CVT + fără geamuri electrice spate.
      Dacă nu ai comandat această combinație nu ai de ce să-ți faci griji.
      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • Ok. Mulțumesc frumos. Am înțeles. Am optat pt varianta cu GPL.
        Dar chiar și așa, tot mieste greu să înțeleg, rolul geamurilor electrice spate....

        Comment


        • Originally posted by mnv View Post
          Dar chiar și așa, tot mieste greu să înțeleg, rolul geamurilor electrice spate....
          Probabil că tabloul/calculatorul de bord pentru CVT necesită ALTĂ integrare cu UCH atunci când UCH-ul nu suportă geamuri electrice spate - de aici și ciudățenia de afișaj LCD când ai CVT fără geamuri electrice spate.

          Configuratorul online este clar setat să favorizeze adăugarea de geamuri electrice spate când motorizarea implică CVT - astfel încât ciudățenia cu calculatorul de bord (LCD) de ACCESS să NU apară și mașina rezultată să aibă calculatorul de bord (TFT) normal de COMFORT.
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • Am înțeles eu bine, actual model de logan, are distribuție pe lanț...

            Comment


            • De fapt, motorul, nu modelul. ;) Da.
              TCe 100 engine Detailed Look, 2019 Renault CLIORENAULT NISSAN MERCEDES MotorSUBSCRIBE I´ts Free 👉 http://bit.ly/KondorMedia Car Factory 👉 http://bit.ly/C...

              Chiar si anteriorul.
              Last edited by ursamajor; 9 May 2021, 17:21.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Bănuiesc ca se subînțelegea, motorul era în discuție.
                Doar nu mă refeream la... cutia de viteze.
                Mulțumesc pt răspuns.

                Comment


                • Originally posted by ursamajor View Post
                  (LCD simplu sau TFT, n-are treaba cu segmentele)
                  cred ca cosmins2000 ne poate confirma daca e dot matrix sau cu segmente predefinite.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • E cu segmente predefinite.

                    Comment


                    • Atunci lucrurile sunt clare: se adauga implicit doar display TFT (dot matrix) pe modelul ECO-G deoarece displayul LCD (cu segmente predefinite) probabil nu suporta sa afiseze informatiile despre LPG. Iar la restul este optional (dar restrictionat de o alta optiune) ptr ca daca va uitati orice configuratie non-LPG vine standard cu LCD ptr Acces, Essential sau Comfort.

                      Puteti adauga TFT fie cu geamuri electrice spate (ciudata restrictie) sau cu pachetul confort. (initial am crezut ca doar Acces are LCD deoarece la celelalte modele alegeam ECO-G)

                      Bine de tinut minte.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Mare porcarie a celor de la Dacia.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • N-am mai putut updata postarea anterioara...
                          O mizerie sinistra. Cu atat mai mult cu cat la Essential vine cu TFT pe toate motorizarile (doar ce le-am configurat), apoi, brusc, pe Comfort (cica de top) dispare TFT-ul. WTF!!! Nu e nicio logica... decat daca pe Essential l-au lasat sa poata fi accesat meniul media. Iar pe Comfort GPL probabil ca apare, prin exceptie, din cauza pe care ai precizat-o.
                          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                          Comment


                          • Eu tind sa cred ca este o eroare in configuratorul online: la SCe65 apare TFT iar la TCe90 apare LCD (Essential/Logan).
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • E posibil si asta, desi prin review-uri unii spun de aceasta chestie a display-urilor.
                              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                              Comment


                              • A primit cineva mașina comandată prin Rabla cu Medianav?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google