Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai tocmai din cauza "meseriasilor pe partea electrica" le-au luat foc masina, nu cred ca propietarul daca nu se pricepe a avut curajul sa faca modificari.......in cele mai multe cazuri se intampla la un anumit interval de timp dupa ce masina a fost in service pentru o interventie........
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Are cineva idee cati CP si Nm raman la un 0.9 tce cu eco activ?


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • 75 CP si aproximativ 108 Nm.

        Comment


        • 72~75CP și max 110Nm, nu găsesc documentul cu pricina din cauză de "varză" în fișiere.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Salut! O întrebare legata de închiderea centralizata: la mașină din semnătură este închidere pe cheie. Exista vreo posibilitate ca, fara intervenție fizica asupra mașinii, sa se ridice geamurile când închizi mașina? Mulțumesc!
            Last edited by AlexPetro; 24 January 2015, 11:54.
            Prowd of my new wheels!

            Comment


            • Nu. Ai nevoie de un modul intercalat pe circuitul electric, sau o alarma pe can cu modul de ridicare
              My Ride sigpic

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                75 CP si aproximativ 108 Nm.
                Așa nu merita sa mergi cu eco. Câștigi un pic, pierzi mai mult. Sau ma înșel?

                Originally posted by Madutzu25 View Post
                Nu. Ai nevoie de un modul intercalat pe circuitul electric, sau o alarma pe can cu modul de ridicare
                In panoul electric din bord? Si... Afecteaza cu ceva garanția? Mulțumesc de promptitudine!
                Last edited by AlexPetro; 24 January 2015, 11:57. Reason: Automerged Doublepost
                Prowd of my new wheels!

                Comment


                • La SL10 se poate face un mic artificiu ca la încuierea mașinii să se închidă doar geamul șoferului că ăla are impuls, dar clar pierzi garanția la butonul de pe ușă și cablajul din ușă în plus trebuie demontată toată fața de ușă.

                  Să vezi ce mișto se face 1,2 16v din 75CP/107Nm în 60 CP/ ~90Nm cu Eco
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post

                    Să vezi ce mișto se face 1,2 16v din 75CP/107Nm în 60 CP/ ~90Nm cu Eco
                    N-am problema asta: n-am modul eco si ma bucur!😇
                    Prowd of my new wheels!

                    Comment


                    • Nu ai buton Eco, că funcția Eco o ai pe mașină.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Functia ECO functioneaza pe 1,2 ?

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Nu ai buton Eco, că funcția Eco o ai pe mașină.
                          Pai in specificatii zice ca n_are functia eco.... eu ce sa cred acum? Oricum de mers merge excelent
                          Prowd of my new wheels!

                          Comment


                          • Originally posted by tase-tase View Post
                            Functia ECO functioneaza pe 1,2 ?
                            Functioneaza pe 1.2, doar ca trebuie cumparat butonul de activare, dat jos butonul fals si cuplat butonul cumparat la firele aferente sistemului ECO. Cablajul exista.

                            Originally posted by AlexPetro View Post
                            Pai in specificatii zice ca n_are functia eco.... eu ce sa cred acum? Oricum de mers merge excelent
                            Cablajul pt functia ECO exista si la 1.2, functia se poate activa ulterior cumpararii masinii.
                            Last edited by Crs. Sandel; 24 January 2015, 14:08. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Daca pui un buton eco ai sa vezi ca la bord se aprinde martorul eco cand activezi butonul, dar nu stiu daca si functia eco e activa sau e doar un beculet aprins in bord.

                              Comment


                              • Cu ECO activ pe lângă martorul din bord vei observa și un comportament diferit al motorului, comporatment diferit AC, temporizări diferite etc.

                                S-a mai discutat, trebuie doar căutat în secțiunea de Logan II
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google